Jakie są Twoje plany Właścicielu?

Czas czytania: 2 min.

Wielu z nas otworzyło swoje szkoły z pasji do nauczania języków obcych, tańca lub matematyki, ale z biegiem lat:

  • Jedni nadal nauczają, inni zdecydowali się porzucić stanowisko lektora na rzecz rozwijania swojej Szkoły.
  • Jedni pracują do późnych godzin, gdy inni z nas pracują zdalnie lub do 15:00.
  • Jedni z nas obniżają ceny, aby złapać nowych kursantów, gdy inni podnoszą ceny i mają więcej chętnych, niż miejsc w Szkole
  • Jedni już we wrześniu martwią się wakacjami, a inni cieszą się dochodem ze swojej Szkoły przez 12 miesięcy.
  • Jedni szybko się wypalili jako lektorzy a inni, gdy uczą czują, że żyją.

Każdy Właściciel szkoły ma inne plany rozwoju swojej placówki, inne oczekiwania finansowe. Oczywiście każdy ma prawo do swoich poglądów i stylu prowadzenia firmy.

My też kiedyś byliśmy lektorami, całą energię wkładaliśmy w przygotowywanie się do zajęć i ich prowadzenie, ale gdy pojawiają się własne dzieci i zaczynasz zatrudniać lektorów wszytko się zmienia. Praca po południu staje się uciążliwa, bo chcesz spędzać czas ze swoimi własnymi dziećmi w domu, iść na spacer po przedszkolu, odrobić lekcje, zjeść z nimi kolację … ilość spraw związana z pracownikami, planami, nauczaniem, prowadzeniem szkoły, płynnością finansową zaczyna przytłaczać…

Kiedy zadaliśmy sobie pytanie: Czy naprawdę we własnej firmie (po odjęciu wszystkich kosztów) chcemy zarabiać tyle samo co nasi lektorzy, przy większej ilości godzin pracy i dużo większym stresie z tym związanym? Czy chcemy przychodzić pierwsi do firmy i wychodzić ostatni? Odpowiedź była prosta: NIE.

Jak już decyzja została podjęta, przyszły obawy: Jak przestaniemy nauczać, to nie będziemy mieli pieniędzy, połowa kursantów odejdzie, bo przecież ONI chcą uczyć się u NAS… Szkoła się zawali, a my umrzemy z głodu…

Dziś, kiedy minęło parę lat od tej decyzji, powiemy Ci jedno: To była najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć, ze względów rodzinnych, rozwojowych i finansowych. Gdy przestaliśmy nauczać we własnej szkole, znaleźliśmy czas na rozwój, szkolenia i rozwijanie nowych firm… dzięki tej decyzji jesteśmy właścicielami Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON, dla Szkół Podstawowych, szybko udało nam się rozwinąć kursy do nauki niemieckiego online jezykowo.org.

Żeby nie było tak kolorowo i bajecznie, wszystkie zmiany i decyzje przynosiły różne efekty, były momenty radości, ale też rozczarowania… jak mówią: “Człowiek uczy się na błędach.” – my zawsze dodajemy, że są to najdroższe lekcje, ale również takie, które zapamiętujemy na całe życie.

Wiemy, że wielu teraz myśli, ale ja jestem nauczycielem z pasją, my też byliśmy. Pytanie jest jedno, czy chcesz być lektorem, czy właścicielem dobrze prosperującej szkoły.

#ZarabiajWięcej

Nauczymy Cię sprzedawać w social mediach lekko i bez poczucia wstydu!

Książka, która pomoże Ci zrobić Twój milowy krok w rozwoju firmy, zwiększy liczbę obserwatorów oraz generować wyższe wyniki finansowe.

Michał Wilczyński

Wydawca magazynu Lider Branży Edukacyjnej, autor książki „Zarabiaj Więcej”, specjalista w dziedzinie budowania i zarządzania marką edukacyjną. Otworzył swoją pierwszą firmę w wieku dwudziestu trzech lat z pięćdziesięcioma złotymi w kieszeni. Obecnie jest jednym z czołowych specjalistów w Polsce w dziedzinie budowania i zarządzania markami edukacyjnymi. W jego portfolio są takie marki jak: Ogólnopolski konkurs przedmiotowy Leon, Lider Branży Edukacyjnej, Językowo.org – nauka niemieckiego online, czy też platforma do zarządzania szkołami kivo.pl. Charyzmatyczny mówca. Wygłasza prelekcje i prowadzi kursy oraz konsultacje dla ponad 2,5 tysiąca osób rocznie. Jest twórcą programów i szkoleń online z zakresu rozwoju, działań w social mediach, zarządzania i planowania strategicznego dla właścicieli firm edukacyjnych.

Dołącz do newslettera

Gwarantujemy treści, które otworzą Ci drogę do rozwoju Twojego edu biznesu stacjonarnego lub online.

Nasz Blog

Mogę Cię również zainteresować poniższe artykuły

To będzie bardzo trudny rok dla edu biznesu.

Czas czytania: 3 min. Kiedy nareszcie nadszedł czas, kiedy sytuacja w edu branży zaczęła się stabilizować, nikt nie spodziewał się, że może być znów gorzej. Dotknęliśmy już dna w czasach pandemii i nareszcie nadszedł czas, aby się odbić finansowo, a jednak znowu otrzymujemy kolejne ciosy. Naszym przeciwnikiem tym razem nie jest koronawirus, a szybująca w górę inflacja i podnoszone stopy procentowe przez NBP, które z miesiąca na miesiąc wyciągają coraz więcej z portfeli naszych klientów.

Może teraz myślisz sobie, bez przesady, ale zastanów się chwilkę dłużej. Dlaczego inflacja jest zagrożeniem dla naszych biznesów?

Hejt przedsiębiorców

„To nie hejt, tylko konstruktywna krytyka”

Czas czytania: 8 min. Kiedyś myślałam, że hejt mnie nigdy nie spotka, bo zawsze mam dobre intencje, jestem osobą, która nigdy celowo nie oszukałaby innego człowieka. Często udzielam porad, wsparcia, nie oczekując nic w zamian.

Niestety nie zawsze „dobro powraca”. Myślę, że zdrowym podejściem jest bycie świadomym tego zjawiska oraz faktu, że każdy może zostać zaatakowany. Nie trzeba być aktorem czy sportowcem.

Według raportu międzynarodowej organizacji Global Dignity niemal połowa nastolatków spotyka się ze zjawiskiem hejtu, a co piąty badany jest jego prowodyrem.

Pewność siebie w biznesie

Czas czytania: 6 min. Pewność siebie u przedsiębiorców bywa różnie postrzegana. Często mówi się, że osoby otwarte, które bardzo szybko nawiązują kontakty z

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0

Strona korzysta z plików cookies. Zobacz więcej informacji w Polityce Prywatności