Jak to się dzieje, że niektórzy odnoszą duży sukces w świecie online?

Czas czytania: 2 min.

Coraz częściej czytamy informacje o zawrotnych kwotach, jakie ludzie zarabiają ze sprzedaży kursów i usług online.

Oczywiście każdy może zacząć sprzedawać swoje produkty online’owe. Nie ma jakiś wymogów, czy wytycznych w tej kwestii.

Stworzenie kurs online to kilka kroków:

  • Wybrać zakres tematyczny kursu
  • Rozpisanie modułów i lekcji tematycznych
  • Nagranie lekcji
  • Stworzenie PDF
  • Osadzenie kursu na platformie
  • Stworzenie strony sprzedażowej
  • Podpięcie szybkich płatności

I do dzieła! Właśnie zostałeś twórcą kursów online.

Wiemy, wygląda banalnie, ale tak naprawdę jest to bardzo dużo pracy. Uwierz mi na słowo. Mamy w swojej ofercie ponad 12 produktów cyfrowych oraz kilkadziesiąt okien sprzedażowych na swoim koncie. Niestety bardzo dużo osób, które chce przenieść swój biznes do sieci, zapomina o jednej i to zdecydowanie najważniejszej sprawie – o budowaniu społeczności.

Komu chcesz sprzedać swój kurs online?

Aby sprzedawać wiedzę opakowaną w usługi, czy też kursy online musisz mieć świadomość, że będziesz sprzedawać powietrze. Wiedzy nie można pokazać, przymierzyć ani spróbować. Ktoś musi Ci zaufać, aby kupić Twój kurs i obietnicę efektów.

Ile razy kupiłeś kurs od osoby, którą zobaczyłeś pierwszy raz na oczy?

My nigdy nie zainwestowaliśmy w wiedzę osoby, której nie poznaliśmy bliżej poprzez jej działania w Social Mediach. Zawsze zapoznajemy się z treściami, jakie publikuje, oglądam live’y i webinary. Musimy zaufać i poczuć wartość jaką ta osoba daje.

Wracając do zawrotnych kwot ze sprzedaży kursów online

Zauważ jedną ważną rzecz, każdy kto dziś sprzedaje swoje kursy online ze spektakularnymi efektami – ma swoje społeczności, które konsekwentnie i systematycznie buduje od 2-5-10 lat.

Teraz właśnie runęły Twoje plany z bogactwem ze sprzedaży kursów online, teraz Cię pocieszę. Możesz przyśpieszyć budowanie społeczności, która będzie gotowa Ci zaufać i kupić od Ciebie Twoje usługi online.

Nie nastawiaj się na miliony od pierwszego miesiąca, ale wiedz, że przemyślane działania w Social Mediach mogą Ci szybciej budować społeczność i świadomie przeprowadzać ich przez drogę od fana do klienta.

Nasz pierwszy Fanpage, który był nastawiony na sprzedaż kursów online powstał w 2017 roku, niestety brak planu i wiedzy związanej ze sprzedażą produktów cyfrowych położył nas przy pierwszej sprzedaży, gdzie mieliśmy prawie 10 000 fanów i zarobiliśmy zaledwie 2 000 zł 🙁

Wtedy zrozumieliśmy, że ilość fanów nie ma znaczenia, tylko ich świadomość problemu oraz nasza pozycja jako mentora ma znaczenie.

Prowadzenie Fanpage’a to nie tylko wrzucanie postów.

Jeżeli myślisz, że wrzucanie postów bez celu pomoże Ci w sprzedaży, to musimy Cię brutalnie rozczarować. Byle posty = byle społeczność i ZERO sprzedaży. Jakby prowadzenie Fanpage’a mogło mieć jakiś wzór, to każdy z nas zarabiał by miliony co miesiąc. Niestety to nie matematyka. To konkretne metody i działania, które musisz poznać i dokładnie określić w stosunku do Twoich usług i Twojej grupy odbiorców.

Jeżeli myślisz na poważnie o kursach online, zacznij od budowania Fanpage’a gdzie zaczniesz budować swoją pozycję lidera oraz zaczniesz przygotowywać fanów na zakup Twoich produktów.

Aby ułatwić Ci to zadanie nagraliśmy kurs online, gdzie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem związanym z działaniami w mediach społecznościowych.

Już teraz zapraszam Cię do obejrzenia bezpłatnie pierwszej lekcji z tego kursu. LINK do LEKCJI.

Lider Branży Edukacyjnej
#ZarabiajWięcej

Nauczymy Cię sprzedawać w social mediach lekko i bez poczucia wstydu!

Książka, która pomoże Ci zrobić Twój milowy krok w rozwoju firmy, zwiększy liczbę obserwatorów oraz generować wyższe wyniki finansowe.

Michał Wilczyński

Wydawca magazynu Lider Branży Edukacyjnej, autor książki „Zarabiaj Więcej”, specjalista w dziedzinie budowania i zarządzania marką edukacyjną. Otworzył swoją pierwszą firmę w wieku dwudziestu trzech lat z pięćdziesięcioma złotymi w kieszeni. Obecnie jest jednym z czołowych specjalistów w Polsce w dziedzinie budowania i zarządzania markami edukacyjnymi. W jego portfolio są takie marki jak: Ogólnopolski konkurs przedmiotowy Leon, Lider Branży Edukacyjnej, Językowo.org – nauka niemieckiego online, czy też platforma do zarządzania szkołami kivo.pl. Charyzmatyczny mówca. Wygłasza prelekcje i prowadzi kursy oraz konsultacje dla ponad 2,5 tysiąca osób rocznie. Jest twórcą programów i szkoleń online z zakresu rozwoju, działań w social mediach, zarządzania i planowania strategicznego dla właścicieli firm edukacyjnych.

Dołącz do newslettera

Gwarantujemy treści, które otworzą Ci drogę do rozwoju Twojego edu biznesu stacjonarnego lub online.

Nasz Blog

Mogę Cię również zainteresować poniższe artykuły

O budowaniu dobrostanu nauczyciela

Czas czytania: < 1 min. Zarządzanie energią jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż nawet zarządzanie sobą w czasie. Dodam, że jedno nie eliminuje drugiego. W moim odczuciu zarządzanie energią to jeszcze wyższy poziom proaktywności – samoświadomość.

Pewność siebie w biznesie

Czas czytania: 6 min. Pewność siebie u przedsiębiorców bywa różnie postrzegana. Często mówi się, że osoby otwarte, które bardzo szybko nawiązują kontakty z

Strona korzysta z plików cookies. Zobacz więcej informacji w Polityce Prywatności